“Sukanal” ETLİ-nin 3 əməkdaşı “İlin peşəkar gənci” fəxri adına layiq görüldü.
Dekabrın 2-də Azərbaycan Həmkarlar İttifaqları Konfederasiyası (AHİK) tərəfindən təşkil olunmuş “İlin peşəkar gənci” müsabiqəsinin qaliblərinin mükafatlandırılması ilə əlaqədar tədbir keçirilib.
AHİK-in sədri Səttar Möhbalıyev çıxış edərək gənclərimizin sağlam, savadlı böyümələrinin, onların peşəkarlıq səviyyəsinin artırılmasının, layiqli vətəndaş kimi yetişmələrinin Azərbaycanda həyata keçirilən dövlət gənclər siyasətinin əsas istiqamətlərindən biri olduğunu diqqətə çatdırıb. S.Möhbalıyev müstəqil ölkəmizdə dövlətin gənclər siyasətinin əsasının ümummilli lider Heydər Əliyev tərəfindən qoyulduğunu və Prezident İlham Əliyev tərəfindən uğurla davam etdirildiyini diqqətə çatdırıb. O, bu istiqamətdə qəbul edilmiş inkişaf strategiyalarının və dövlət proqramlarının gənclərin inkişafına yönəldildiyini vurğulayıb.
Sonra müsabiqə qaliblərinin mükafatlandırılması mərasimi olub. Qaliblər arasında “Sukanal” ETLİ-nin 3 əməkdaşı – Özal Əliyev, Gülnar Kərimova və Nəcəf İmanov va vardır.

Three employees of Sukanal SRDI were awarded the title of “Professional Young of the Year”.
An event was held to award the winners of the Professional Youth of the Year competition organized by the Azerbaijan   Trade Unions Confederation (ATUC) on December 2.
Chairman of the ATUC Sattar Mehbaliyev noted that healthy, educated growth of our young people, their professionalism and upbringing as worthy citizens are one of the main directions of the state youth policy implemented in Azerbaijan. S.Mehbaliyev said that the basis of youth policy of the state in our independent country was laid by national leader Heydar Aliyev and was successfully continued by President Ilham Aliyev. He noted that the development strategies and state programs adopted in this direction are aimed at youth development.
Then there was the awarding ceremony of the winners. Among the winners are 3 employees of “Sukanal” SRDI – Ozal Aliyev, Gulnar Karimova and Najaf Imanov.