YUNESKO-nun Dövlətlərarası Hidroloji Proqramının növbədənkənar sessiyası keçirilib.
30 noyabr – 1 dekabr tarixlərində YUNESKO-nun Dövlətlərarası Hidroloji Proqramının İdarə Şurasının üzvləri və müşahidəçilərinin 2-ci Növbədənkənar onlayn sessiyası keçirilib.
Sessiyaya YUNESKO-nun Təbiət Elmləri üzrə Baş direktorunun köməkçisi Shamila Nair-Bedouelle moderatorluq edib. Tədbirin əsas müzakirə mövzusu 2022-2029-u illər üçün nəzərdə tutulmuş IX Strateji Planın dəqiqləşdirilməsindən ibatət olub.
100-dən artıq ölkədən 147 nümayəndənin qatıldıqı tədbirdə Dövlətlərarası Hidroloji Proqram üzrə Azərbaycan Milli Komitəsinin sədri, “Azərsu” ASC-nin “Sukanal” ETLİ-nin direktor müavini Fərda İmanov iştirak edib.

Была проведена внеочередная сессия Межгосударственной Гидрологической Программы ЮНЕСКО.
С 30 ноября по 1 декабря была проведена 2-ая внеочередная онлайн-сессия Членов Правления и наблюдателей Межгосударственной Гидрологической Программы ЮНЕСКО.
Модератором сессии была помощник генерального директора ЮНЕСКО по естественным наукам Шамила Наир-Бедуэль. Основной темой обсуждения на сессии стало уточнение спецификаций запланированных мероприятий IX Стратегического Плана на 2022-2029 гг.
К мероприятию, где принимали участие 147 делегатов из более чем 100 стран мира, был подключен председатель Национального Комитета Азербайджана по Межгосударственной Гидрологической Программе, заместитель директора НИПИ «Суканал» ОАО «Азерсу» Фарда Иманов.