YUNESKO-nun Dövlətlərarası Hidroloji Proqramının növbədənkənar sessiyası keçirilib.
30 noyabr – 1 dekabr tarixlərində YUNESKO-nun Dövlətlərarası Hidroloji Proqramının İdarə Şurasının üzvləri və müşahidəçilərinin 2-ci Növbədənkənar onlayn sessiyası keçirilib.
Sessiyaya YUNESKO-nun Təbiət Elmləri üzrə Baş direktorunun köməkçisi Shamila Nair-Bedouelle moderatorluq edib. Tədbirin əsas müzakirə mövzusu 2022-2029-u illər üçün nəzərdə tutulmuş IX Strateji Planın dəqiqləşdirilməsindən ibatət olub.
100-dən artıq ölkədən 147 nümayəndənin qatıldıqı tədbirdə Dövlətlərarası Hidroloji Proqram üzrə Azərbaycan Milli Komitəsinin sədri, “Azərsu” ASC-nin “Sukanal” ETLİ-nin direktor müavini Fərda İmanov iştirak edib.

An extraordinary session of the Intergovernmental Council (IGC) of the International Hydrological Programme (IHP) was held.
02.12.2020
The 2nd extraordinary Online Session of the Board and Members of the UNESCO Intergovernmental Hydrological Programme was held from November 30 to December 1.
The session was moderated by Shamila Nair-Bedouelle, UNESCO Assistant Director-General for Natural Sciences. The main topic of discussion at the event was the clarification of the IX Strategic Plan for 2022-2029.
The event, attended by 147 representatives from more than 100 countries, was attended by Farda Imanov, Chairman of the Azerbaijan National Committee for the Intergovernmental Hydrological Programme, Deputy Director of “Sukanal” Scientific  Research and Design  Institute of “Azersu” OJSC.