“Sukanal” ETLİ-də 2020-2021-ci il tədris ili üçün doktoranturaya ilk qəbul imtahanı keçirilib.
Martın 12-də “Sukanal” Elmi-Tədqiqat və Layihə İnstitutunda Fəlsəfə fənni üzrə doktoranturaya ilk qəbul imtahanı keçirilib.
İnstitutun direktoru Çingiz Qurbanovun sədrlik etdiyi imtahan komissiyasına “Azərsu” ASC sədrinin müşaviri kult.ü.e.d., prof. Çingiz Abdullayev, “Sukanal” ETLİ-nin direktor müavini c.e.d., prof. Fərda İmanov, “Sukanal”ETLİ-nin  Baş elmi işçisi t.e.d. Fazil Əbilov və “Sukanal”ETLİ-nin Doktorantura  şöbəsinin rəisi- elmi katib c.ü.f.d., dos.  Rəşail İsmayılov və Bakı Dövlət Universitetinin Fəlsəfə kafedrasının dosenti Bilal Əlizadə daxildir.
İmtahan Bakı Dövlət Universitetinin Fəlsəfə kafedrasının dosenti Bilal Əlizadənin iştirakı ilə yazılı şəkildə aparılıb. İmtahanda doktoranturaya sənəd vermiş 3 nəfər iştirak edib.
Növbəti  imtahan ixtisas fənni keçiriləcək və ümumi nəticələrə əsasən doktoranturaya qəbul olanların adları məlum olacaq.

The first entrance exam for doctoral studies for the 2020-2021 academic years was held at the “Sukanal” SRDI.
12.03.2021
On March 12, an examination in the doctoral studies in the Philosophy subject was held at the “Sukanal” SRDI.
Headed by the director of the Institute, Chingiz Gurbanov, the examination committee, includes: an  adviser to the chairman of Azersu OJSC, Doctor of Cultural Science,  professor Chingiz Abdullayev, deputy director of “Sukanal” SRDI, Doctor of Geographical Sciences, professor Farda Imanov,  the chief of the Doctoral Studies department- scientific secretary, PhD on Geography Rashail Ismayilov and doсent Philosophy Department of Baku State University Bilal Alizade.
The exam was conducted by Bilal Alizade, docent  Philosophy Department of Baku State University.  At the examination there were 3 people who submitted documents for doctoral studies.
After this exam candidates will take examinations in specialty and the names of the applicants will be known based on the overall results.